Apel o rozsądne korzystanie z wody
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach prosi, aby w upalne dni wykorzystywać wodę tylko do celów socjalno-bytowych. Podlewanie trawników, ogrodów, napełnianie basenów itp. najlepiej robić między godz. 23.00 a 6.00.
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami PWiK prosi mieszkańców gminy o rozsądne korzystanie z wody - przede wszystkim do celów bytowych.
W przypadku konieczności używania wody np. do podlewania trawników, ogrodów, mycia samochodów oraz napełniania przydomowych basenów zalecane wykonywanie tych czynności między godz. 23 a 6.
Ograniczenie zużycia wody na cele inne niż bytowe w godzinach największych poborów wody (od godz. 19-23) zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej.
