Gmina Woźniki

Bonus frekwencyjny dla gmin do 20 tysięcy mieszkańców

Gminy liczące do 20 tysięcy mieszkańców, w których ponad 60 procent uprawnionych weźmie udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych, mogą otrzymać dodatkowe wsparcie rządowe.

Warunkiem otrzymania środków jest ponad 60 proc. frekwencja w najbliższych wyborach.

Natomiast gmina, która uzyska najwyższą frekwencję w swoim powiecie, otrzyma 1 mln zł z przeznaczeniem na remizy OSP oraz 1 mln zł z budżetu obywatelskiego na dowolny cel.

- 250 tys. zł z przeznaczeniem na lokalne kluby sportowe za frekwencję ponad 60 proc. w wyborach

- 250 tys. zł z przeznaczeniem na działalność kół gospodyń wiejskich i orkiestr dętych za frekwencję ponad 60 proc. w wyborach

- milion zł z przeznaczeniem na remizy dla gminy za największą w powiecie frekwencję w wyborach

- milion zł z budżetu obywatelskiego na dowolny cel za frekwencję ponad 60 proc. w wyborach

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w głosowaniu. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

plakat na temat działań profrekwencyjnych

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności