Gmina Woźniki

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Deklaracje

Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji o użytkowanych źródłach ciepła i spalania paliw w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB), prowadzona przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, to system, który wspomaga walkę ze smogiem. Zawiera także szczegółowe informacje o programach finansowania wymiany pieców.  Przypominamy, że obowiązek złożenia deklaracji przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków, które są zasilane przez źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW, obowiązuje od 1 lipca 2021 r.

Termin na złożenie deklaracji:

12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących, licząc od 1 lipca 2021 r., czyli do 30 czerwca 2022 r.

14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw, dla nowo powstałych obiektów.

Deklarację należy złożyć drogą elektroniczną na stronie: zone.gunb.gov.pl (należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny) lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Woźnikach.

Za nie złożenie deklaracji w terminie przewidzianym w ww. ustawie na właściciela lub zarządcę budynku nakładane będą kary grzywny.

Więcej na ten temat - kliknij

Pliki do pobrania:

deklaracja A.pdf
Format: pdf, 259.67 kB
deklaracja_B.pdf
Format: pdf, 289.42 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności