Gmina Woźniki

MLKS wycofał drużynę seniorów z rozgrywek. Komentarz burmistrza

piłkarze MLKS Woźniki przed rozpoczęciem meczu

Miejski Ludowy Klub Sportowy Woźniki wycofuje drużynę seniorów z rozgrywek w sezonie 2023/24. Klub poinformował o tym fakcie w oficjalnym oświadczeniu. Do sytuacji związanej z MLKS odniósł się burmistrz Woźnik. 

W oświadczeniu prezesa zarządu MLKS Woźniki czytamy, że decyzja była poprzedzona szczegółową analizą sytuacji klubu przez jego zarząd. Prezes Piotr Kamiński podkreślił, że klub nie zamierza rezygnować z działalności sportowej i społecznej. Zapowiedział, że MLKS będzie kontynuował pracę z młodzieżą i szukał nowych możliwości rozwoju.

 

Komentarz Burmistrza Woźnik Michała Aloszki

Ze zrozumieniem przyjąłem informację o wycofaniu drużyny seniorskiej MLKS Woźniki z rozgrywek.

Jestem przekonany, że tę trudną i odpowiedzialną decyzję poprzedziła rzetelna analiza sytuacji finansowej i sportowej klubu przez jego zarząd, który w takich kwestiach  zachowuje pełną autonomię. Mam zaufanie do zarządu MLKS-u, a współpraca między Gminą Woźniki a klubem układa się - w moim odczuciu - bardzo dobrze.

Jako burmistrz Woźnik nie zapominam, że MLKS Woźniki to nie tylko drużyna seniorów, ale także dziesiątki zawodników i zawodniczek trenujących w ponad 10 drużynach dziecięcych i młodzieżowych, które nadal będą reprezentować naszą gminę. Dlatego niezmiennie wspieramy finansowo działalność akademii piłkarskiej MLKS Woźniki poprzez dotacje na realizację szkolenia sportowego, doceniając efekty pracy  zarządu i trenerów MLKSu . Będąc mieszkańcem Gminy Woźniki wiem, jak ważny dla sympatyków niebiesko-żółtych jest ich klub. Doskonale rozumiem ich troskę.

Pragnę podkreślić, że jestem w ciągłym kontakcie z zarządem klubu i jestem przekonany, że nasza dalsza współpraca przełoży się na dobry rozwój klubu i jego sukcesy na różnych poziomach rozgrywek. Wierzę, że doprowadzi ona także do zbudowania od podstaw pierwszej drużyny w oparciu o zawodników pochodzących z naszej gminy. Mam nadzieję, że ten sposób myślenia o pierwszej drużynie będzie standardem w rozgrywkach piłkarskich prowadzonych na lokalnym poziomie.

 

Oświadczenie MLKS

oświadczenie mlks Woźniki o wycofaniu drużyny seniorskiej z rozgrywek

 

MLKS Woźniki to jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów w powiecie lublinieckim. Został założony w 1929 roku i od tego czasu zdobył wiele sukcesów na szczeblu lokalnym i regionalnym. W sezonie 2002/03 awansował do klasy okręgowej i utrzymał się na tym poziomie przez 21 kolejnych sezonów, co jest rekordem wśród drużyn z powiatu lublinieckiego. Przez dwa sezony (2013/2014 i 2014/2015) MLKS występował na poziomie IV ligi, wielokrotnie zdobywał Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Lubliniec.

Klub ma również bogatą tradycję pracy z młodzieżą i organizowania imprez sportowych i kulturalnych dla lokalnej społeczności.

Aktualnie MLKS Woźniki jest jednym największych klubów w powiecie. Prowadzi systematycznie szkolenie w kilku grupach wiekowych: skrzaty, żaki, orliki I, orliki II, młodziki, trampkarze, juniorzy. Uczestniczy w programie Futbol Plus - prowadząc treningi dla dzieci z niepełnosprawnością. Sukcesem klubu jest utworzenie w roku 2021 grup dziewczęcych, aktualnie w 3 kategoriach wiekowych, grających na poziomie  wojewódzkim (Śląskie Ligi: Orliczek, Młodziczek i Juniorek), co zaowocowało m.in. utworzeniem w Woźnikach Oficjalnego Ośrodka Szkolenia Piłki Nożnej Kobiet KS Skra Częstochowa. Wszystkie drużyny MLKS biorą udział w zawodach pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Częstochowie i Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu.

Fot. Woźnicka Grupa Fotograficzna. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności