Rzemieślnicy świętowali

W sobotę, 19 marca, rzemieślnicy z naszej gminy świętowali uroczystość świętego Józefa – swojego patrona.
Msza święta w intencji rzemieślników odbyła się w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Woźnikach. Po niej mechanicy, stolarze, budowlańcy, fryzjerzy i pozostali przedsiębiorcy przeszli na uroczysty obiad do sali OSP w Woźnikach. Tam burmistrz Woźnik Michał Aloszko i jego zastępca Beata Bacior podziękowali rzemieślnikom za trud ich pracy, wręczając dyplomy i okolicznościowy upominek.
- Z okazji dnia waszego patrona świętego Józefa Rzemieślnika, w imieniu swoim i mieszkańców Gminy Woźniki, dziękuję rzemieślniczej braci za codzienną pracę i wkład w gospodarczy rozwój Gminy Woźniki – mówił burmistrz. - Lokalne rzemiosło i rękodzieło zasługuje na szczególną uwagę. Tworzycie wysokiej jakości, niejednokrotnie oryginalne, produkty. To ważny element budowania naszej lokalnej tożsamości - dodał.
