Gmina Woźniki

Uczciliśmy pamięć bohaterów września 1939 roku

Mieszkańcy, przedstawiciele szkół i stowarzyszeń, Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich, Rodziny Pułkowe oraz przedstawiciele Rady Miejskiej i Urzędu Miejskiego uczestniczyli w obchodach 84. rocznicy II Wojny Światowej oraz Bitwy pod Woźnikami.

Po mszy św. odprawionej w kościele św. Walentego przez nowego proboszcza parafii w Woźnikach - ks. Bolesława Waśkiewicza, złożono kwiaty i znicze na mogile poległych oraz przy Pomniku Obrońców Ojczyzny.

W obchodach wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu oraz potomkowie i sympatycy ułanów. Swój poczet sztandarowy wydelegowała Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi im. Józefa Lompy w Woźnikach, a uczniom towarzyszyła m.in. pani dyrektor. Obecni byli także spadkobiercy tradycji kawaleryjskich: Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich oraz Tarnowski Oddział Jazdy im. 5 Pułku Strzelców Konnych.

Galeria zdjęć

obchody6 obchody5 obchody4 obchody3 obchody2 obchody1 obchody14 obchody13 obchody12 obchody11 obchody10 obchody9 obchody8 obchody7
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności