Gmina Woźniki

Za nami długi, patriotyczny weekend majowy

Pierwsze trzy dni miesiąca to święta, szczególnie ważne w historii Polski i Górnego Śląska. Podobnie jak w roku ubiegłym, z uwagi na trwający czas epidemii i związane z tym ograniczenia uroczystości odbyły się w ograniczonym zakresie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

1 maja obchodziliśmy Święto Pracy i wstąpienie Polski do Unii Europejskiej – stało się to 17 lat temu. 

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

3 maja obchodziliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja - 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicę III Powstania Śląskiego.

Z tej okazji zastępca burmistrza Woźnik Beata Bacior, radni: Robert Bęczkowski, Piotr Ciba, Krystyna Gorol, Mariusz Pogoda złożyli kwiaty i znicze na grobach Powstańców Śląskich na cmentarzu przy kościele św. Walentego. Znicz i wiązankę położono również przy dużym krzyżu oddając hołd wszystkim poległym w walkach na różnych frontach.

Kwiaty i znicze złożono także pod tablicą upamiętniającą Powstańców Śląskich przy alei księdza Michała Brzozy w Lubszy oraz na tutejszym cmentarzu. Hołd poległym oddali radni: Maria Golasz, Szymon Klabis, Weronika Majchrzyk, Tomasz Nowicki, Adam Ordon i sołtys Beata Golasz.

Galeria zdjęć

IMG_6639 IMG_6650 IMG_6653 IMG_6656 IMG_6663 IMG_6665 IMG_6668 IMG_6671 IMG_6681 IMG_6606 IMG_6609 IMG_6623 IMG_6624 IMG_6627 IMG_6632 IMG_6634
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności