Gmina Woźniki

Dzień Strażaka

Druhom i Druhnom wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Woźniki dziękujemy za pełną poświęcenia służbę, za Waszą nieustanną gotowość do niesienia pomocy i zaangażowanie w funkcjonowanie Waszych jednostek oraz życie lokalnej społeczności.

"Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia” – te słowa zawarte w przysiędze strażaka zawsze brzmią wyjątkowo. Szczególnej mocy nabierają 4 maja, w dzień wspomnienia świętego Floriana, będący zarazem Waszym świętem.

Dzień Strażaka to wyjątkowa okazja, żeby skierować do Was najwyższe wyrazy uznania za zaangażowaną i pełną poświęcenia działalność w ochronie życia i zdrowia. Od lat cieszycie się największym zaufaniem Polaków. Na ten społeczny szacunek pracujecie swoją codzienną, ciężką służbą. Możemy na Was zawsze liczyć, nie tylko w przepadkach nagłych zdarzeń. Udowodniliście to chociażby podczas walki z epidemią koronawirusa, wspomagając działania Gminy.

Druhom i Druhnom wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Woźniki dziękuję za pełną poświęcenia służbę, za Waszą nieustanną gotowość do niesienia pomocy i zaangażowanie w funkcjonowanie Waszych jednostek oraz życie lokalnej społeczności.

Życzę Wam bezpiecznych powrotów z akcji, a przede wszystkim wytrwałości i satysfakcji z pełnienia strażackich obowiązków. Niech dopisuje Wam zdrowie i nie opuszcza szczęście.

Burmistrz Woźnik Michał Aloszko

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności