Za nami długi, patriotyczny weekend majowy
Pierwsze trzy dni miesiąca to święta, szczególnie ważne w historii Polski i Górnego Śląska. Podobnie jak w roku ubiegłym, z uwagi na trwający czas epidemii i związane z tym ograniczenia uroczystości odbyły się w ograniczonym zakresie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
1 maja obchodziliśmy Święto Pracy i wstąpienie Polski do Unii Europejskiej – stało się to 17 lat temu.
2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
3 maja obchodziliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja - 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicę III Powstania Śląskiego.
Z tej okazji zastępca burmistrza Woźnik Beata Bacior, radni: Robert Bęczkowski, Piotr Ciba, Krystyna Gorol, Mariusz Pogoda złożyli kwiaty i znicze na grobach Powstańców Śląskich na cmentarzu przy kościele św. Walentego. Znicz i wiązankę położono również przy dużym krzyżu oddając hołd wszystkim poległym w walkach na różnych frontach.
Kwiaty i znicze złożono także pod tablicą upamiętniającą Powstańców Śląskich przy alei księdza Michała Brzozy w Lubszy oraz na tutejszym cmentarzu. Hołd poległym oddali radni: Maria Golasz, Szymon Klabis, Weronika Majchrzyk, Tomasz Nowicki, Adam Ordon i sołtys Beata Golasz.

