Happening edukacyjno-artystyczny z okazji 30-lecia Programu LIFE i Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej
Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” było gospodarzem happeningu edukacyjno-artystycznego „Malujemy śląskie niebo”, zrealizowanego w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”.
Uczestnicy wzięli udział w spacerach edukacyjnych, wykładach, warsztatach i pokazach. Organizatorem jednego z nich, o tematyce „Teren przywrócony przyrodzie i ludziom”, był Śląski Ogród Botaniczny Związek Stowarzyszeń. Spacer był okazją do zgłębienia wiedzy o przyrodzie Górnośląskiego Parku Etnograficznego. Omówiono m.in. znaczenie żyjących w skansenie gatunków roślin dla jakości powietrza, zasady utrzymywania terenów zieleni oraz korzyści jakie przynosi tworzenie publicznie dostępnych zielonych przestrzeni miejskich. Zaprezentowano rozwiązania łączące urządzanie zieleni z wykorzystaniem wód deszczowych, łagodzeniem efektu miejskiej wyspy ciepła i wynikającymi z tego korzyściami dla jakości powietrza.
Więcej informacji na stronie: www.powietrze.slaskie.pl
