Gratulacje dla stypendystów premiera i najlepszych absolwentów LO

Jan Jaros, Klaudia Pogoda, Michalina Zaręba to wyróżniający się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Psarach. Znakomitych wyników pogratulował im burmistrz Woźnik.
Klaudia i Jan ze średnią ocen 5,63 zostali najlepszymi absolwentami liceum. Na wyniki matur jeszcze czekają, ale Jarosław Kacorzyk, dyrektor szkoły nie ma wątpliwości. – Zapewniam, że wyniki Klaudii i Jana będą bardzo dobre.
Jan oprócz wysokiej średniej został doceniony także przez premiera. Jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Stypendystką, i to nie po raz pierwszy, jest również Michalina. – Jakiegoś specjalnego patentu na to nie mam. Lubię, to co robię. Mam dobre oceny i zachowanie - uśmiecha się.
Uczniowie liceum wraz z dyrektorem, po zakończeniu egzaminów maturalnych, odwiedzili gabinet burmistrza Woźnik Michała Aloszki. Klaudii dodatkowo towarzyszyli rodzice. – Córce zawsze nauka przychodziła z łatwością, podobnie jak jej siostrze. Jesteśmy dumni z naszych dzieci. Śmiało też możemy przyznać, że wybór tego liceum to była bardzo dobra decyzja – przyznają Jolanta i Andrzej Pogodowie.
Psarskie liceum chwali też burmistrz. – Cieszę się, że od lat nauka odbywa się tutaj na bardzo wysokim poziomie. Świadczą o tym wyniki z matur oraz to, że możemy się co roku spotkać z tak znakomitymi uczniami i absolwentami. Poza tym wszyscy chwalą szkołę za świetną atmosferę.
Michał Aloszko pogratulował młodym ludziom bardzo dobrych osiągnięć. – Życzę wam też, aby pasja odkrywania tajemnic nauki stała się dla was wyzwaniem do następnych twórczych poszukiwań i przynosiła kolejne sukcesy.
Gratulacje młodzieży złożyła również Beata Bacior, zastępca burmistrza.
Uczniowie zapytani o plany związane z dalszą edukacją nie ukrywali, że te jeszcze się krystalizują. Tylko Jan nie miał wątpliwości. – Prawo. Znając je można pomagać ludziom.
Klaudia postawiłaby na coś związanego z naukami ścisłymi i biologią.
Michalinę też interesują ją nauki ścisłe. Do matury ma jeszcze rok. – Potem może inżynieria lotnicza.
Dyrektor liceum przyznał, że po maturze też miał podobne dylematy. – Zwyciężyła jednak miłość do literatury i wybrałem polonistykę.
Absolwenci liceum nie ukrywają, że trochę im żal opuszczać mury tej szkoły. – Czas nam tutaj naprawdę szybko zleciał. To był świetny okres. Mieliśmy bardzo dobrych nauczycieli. Będziemy miło wspominać nasze liceum – mówią Jan i Klaudia.
Na zdjęciu od lewej: dyrektor LO w Psarach Jarosław Kacorzyk. Michalina Zaręba, Klaudia Pogoda, Jan Pogoda, burmistrz Woźnik Michał Aloszko, zastępca burmistrza Beata Bacior.

