Gmina Woźniki
Powróć do: Szkoły podstawowe

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Adres: ul. Częstochowska 42 Kamienica, 42 - 287 Lubsza telefon: 667 539 204e-mail: szkolawkamienicy@poczta.onet.pl, www: www.spkamienica.edupage.org, Facebook

 

NOWA SALA GIMNASTYCZNA Z INFRASTRUKTURĄ!

Szkoła została oddana do użytku w 1959 roku. Obecnie mamy 7 klas, 102 uczniów i dwie grupy przedszkolne. Starsza liczy 26 uczniów, młodsza 20. 

Dużym atutem naszej szkoły będzie nowa sala gimnastyczna, z które dzieci będą mogły korzystać od roku szkolnego 2022/2023. Mamy bardzo dobre wyposażenie pracowni fizycznej, biologicznej i chemicznej, a. pozostałych klasach 4 monitory interaktywne. Biblioteka jest wyposażona w lektury oraz wiele pozycji książkowych rozwijających zainteresowania. Atutem szkoły jest świetlica oraz możliwość zakupu posiłków - obiadów. Obecnie 45%  uczniów korzysta z posiłków.

 W przedszkolu prowadzimy zajęcia z języka angielskiego w młodszej i starszej grupie oraz logopedię. W klasach I-III dzieci korzystają z dodatkowych zajęć robotyki. Te zajęcia zostaną wkrótce rozbudowane o bazę dydaktyczną realizowaną w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W szkole prowadzone jest także koło teatralne oraz zajęcia dla uczniów zainteresowanych matematyką. 

Każdego roku organizujemy wyjazdy na zieloną szkołę. W czasie roku szkolnego każda klasa wyjeżdża na około 2 wycieczki i 4 wyjazdy do kina, teatru.

Uczniowie odnoszą sukcesu w konkursach recytatorskich na szczeblu powiatu, mamy osiągnięcia w konkursach plastycznych, cieszymy się także dobrymi wynikami w konkursach matematycznych organizowanych przez inne szkoły np. konkursy jurajskie. W tym roku szkolnym dwie uczennice zakwalifikowały się do III etapu w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z fizyki. Jesteśmy organizatorami konkursów: z edukacji regionalnej oraz plastycznego.

Oferujemy dodatkowe zajęcia sportowe, udział Uczniowskim Klubie Sportowym, naukę tańca oraz inne ciekawe zajęcia.

 W przyszłości planujemy rozbudowę przedszkola.

 


 

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich uczniowie uczą się, rozwijają swoje zainteresowania, spędzają razem czas w przyjaznej im atmosferze.

Nauczyciele, pracownicy obsługi znają wszystkich wychowanków, dzięki czemu mogą się oni czuć bezpiecznie - każdy uczeń wie, że może się zwrócić do dorosłych ze swoimi problemami i różnego typu sprawami.

W naszej szkole dużą wagę przywiązujemy do aktywności fizycznej, ćwiczymy dużo także na świeżym powietrzu: mamy do dyspozycji boisko szkolne, duży teren zielony do gier i zabaw. Wkrótce do użytku zostanie oddana sala gimnastyczna budowana przy szkole - to miejsce z pewnością umożliwi naszym uczniom realizację zajęć wychowania fizycznego w zupełnie innych, lepszych warunkach, ale będzie też szansą na rozwinięcie  sportowych talentów, którym naszym uczniom nie brakuje.

Rok szkolny obfituje u nas w przeróżne konkursy, w których mogą wziąć udział wszyscy uczniowie, wyjazdy na wycieczki i zielone szkoły. Prócz konkursów mamy także szkolne imprezy takie jak np. Dzień Języków Europejskich, Dzień Tabliczki Mnożenia, Dzień Matematyki – przy takich przedsięwzięciach nasi uczniowie zachwycają pomysłowością     i oryginalnością np. przy przygotowaniu stroju, haseł, plakatów i  utworów wierszowanych. Relację z tych wydarzeń można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Imprezą, która przyciąga uwagę zainteresowanych, nie tylko uczniów i nauczycieli, ale  i lokalną społeczność, jest Wielkanocny Kiermasz. Niestety, nie odbył się w ubiegłym roku z powodu pandemii, ale liczymy, że w tym roku odbędzie się bez przeszkód. W czasie tego wydarzenia uczniowie mają okazję prezentować swoje talenty artystyczne przed szerszą publicznością.

Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w różnego typu przedsięwzięciach na terenie szkoły i poza nią. W maju 2021 roku braliśmy udział w szczególnej uroczystości nadania naszej szkole sztandaru. Odbyła się ona w Czarnym Lesie- miejscu związanym historycznie z wybuchem III Powstania Śląskiego. To właśnie Powstańcy są patronami naszej szkoły.

Jesienią zorganizowaliśmy gminny konkurs z zakresu edukacji regionalnej „Gmina Woźniki- Zielony Śląsk- nasza mała Ojczyzna”, w którym mogli wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół znajdujących się na terenie naszej gminy. Także nasi wychowankowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie prac plastycznych, prezentacji multimedialnych i filmów związanych z najbliższą okolicą. 

Jako szkoła współpracujemy z Ochotnicza Strażą Pożarną, z Nadleśnictwem Koszęcin i Ośrodkiem Zdrowia. 

Każda klasa wyposażona jest w tablicę interaktywną albo monitor oraz różnorodne  pomoce dydaktyczne do każdego przedmiotu. Uczniowie mogą korzystać z zasobów biblioteki, która wyposażona jest w lektury szkolne oraz wiele pozycji książkowych rozwijających zainteresowania. Chętni uczniowie mają możliwość korzystania ze świetlicy szkolnej oraz posiłków-obiadów.

Jesteśmy szkołą z tradycjami, przyjemną  i przyjazną atmosferą – każdy uczeń znajdzie tu swoje miejsce, a może nawet odkryje swój talent i pasje.

 

nowa_sala_gimnastyczna_kamienica1 nowa_sala_gimnastyczna_kamienica2 nowa_sala_gimnastyczna_kamienica3nowa_sala_gimnastyczna_kamienica5 nowa_sala_gimnastyczna_kamienica6 nowa_sala_gimnastyczna_kamienica7 

buynek szkoły podstawowej w kamenicy, widok z lotu ptaka

uczniowie podczas lekcji na świeżym powietrzu

występ uczniów

zdjęcie ilustracyjne

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Szkoła Podstawowa w Kamienicy

Szkoła Podstawowa w Kamienicy