Gmina Woźniki
Powróć do: Szkoły podstawowe

Szkoła Podstawowa w Woźnikach

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi im. Józefa Lompy w Woźnikach

Adres: ul. Powstańców 7 42-289 Woźniki, telefon: 34 357 34 70, e-mail: szkolawozniki@wp.pl, www: www.szkola.wozniki.pl Facebook

Placówka powstała w 1938 roku, znajdująca się w samym sercu Gminy Woźnik, z sukcesem łączy tradycję z nowoczesnością. Składa się na nią kilka budynków ze świetną bazą dydaktyczną i doskonałym zapleczem sportowym. Blisko 300 uczniów uczy się w 16 oddziałach klasowych. Począwszy od klasy 4 prowadzimy nabór do oddziałów sportowych Posiadamy grupę i oddział sportowy. Świetnie wykształcone Grono Pedagogiczne stale podnosi swoje kompetencje. Radą i wsparciem służą także życzliwi i pomocni pracownicy administracji i obsługi. Wszystko spaja bardzo dobra, konstruktywna współpraca szkoły z Radą Rodziców. Dzieci i młodzież mogą liczyć na pomoc psychologiczno-pedagogiczną m.in.: pedagog, pedagodzy specjalni, logopeda, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel współorganizujący proces kształcenia, zajęcia rewalidacyjne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, zajęcia o charakterze terapeutycznym. Szkoła posiada bogaty księgozbiór zlokalizowany w dwóch bibliotekach szkolnych. Uczniowie mogą skorzystać ze smacznych, zbilansowanych posiłków gotowanych w naszej szkolnej stołówce. Do dyspozycji mają ofertę rozmaitych wyjść, wyjazdów, wycieczek krajowych i zagranicznych. Dwa razy w roku przygotowywana jest atrakcyjna oferta półkolonii letnich i zimowych a dla uczniów oddziału sportowego – zimowe i letnie obozy sportowe.

Jesteśmy doskonale zlokalizowaną placówką, znajdującą się tuż przy węźle komunikacyjnym łączącym z Autostradą Bursztynową. Leżymy w dogodnej odległości nie tylko dla mieszkańców Woźnik ale także mieszkańców okolicznych miejscowości, m.in. Gniazdowa, Cynkowa, Winowna, Boronowa, Miasteczka Śląskiego, itp.

Sale lekcyjne wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, m.in.: laptopy, rzutniki, tablice i monitory multimedialne, tablety, maty do kodowania, zestawy Lego Spike, zestawy Lego WeDo 2.0, Microbity, Mboty, Roboty DOC, Roboty Artie 3000, oprogramowanie Minecraft Education Edition. 

W październiku 2022 roku została uruchomiona nowoczesna WARSZTATOWNIA wyposażona w profesjonalny sprzęt do prac technicznych. Warsztatownia wyposażona jest między innymi w drukarki 3D, roboty, sprzęt dziennikarski, mini szwalnię oraz przede wszystkim sekcję do obróbki drewna i metalu. Znalazło się miejsce na imadła, młotki, takery, pilniki, wypalarki, wiertarki, wkrętarki czy różnego rodzaju piły. Ilość wyposażenia przyprawia o zawrót głowy.

W tym roku planujemy uruchomienie dwóch nowych pomieszczeń: sali do relaksacji oraz sali do integracji sensorycznej.

Realizujemy liczne innowacje pedagogiczne, a nasi nauczyciele prowadzą dodatkowo unikatowe granty i projekty. Nasza szkoła reprezentuje najwyższy europejski poziom, potwierdzony otrzymaniem Europejskiej Odznaki Jakości. Na przestrzeni ostatnich lat zrealizowaliśmy kilkadziesiąt projektów w tym: szkoła e-Twinning, Śląska Szkoła Jakości, Szkoła w RUCHU, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Mistrzowie Kodowania, Szkoła Kompetencji. Kładziemy nacisk na znajomość języków obcych (angielski, niemiecki, włoski). 

W naszej siatce godzin realizujemy zajęcia dodatkowe takie jak: szachy, kodowanie, programowanie i robotyka, edukacja regionalna oraz język mniejszości narodowej niemieckiej, zajęcia geograficzno-krajobrazowe oraz zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne.

W naszej szkole realizowane są liczne współprace międzynarodowe w ramach projektów eTwinning. Nasi nauczyciele doskonalą się w ośrodkach szkoleniowych w całej Europie. Nasi uczniowie realizują również unijne projekty Erasmus +. Wśród naszych partnerów znajdują się placówki oświatowe z Francji, Portugalii, Hiszpanii, Turcji, Bułgarii, Estonii. Obecnie zacieśniamy współpracę ze szkołami z naszych  miast partnerskich. W najbliższym czasie planujemy wspólne projekty i wymianę młodzieży.

Nasi absolwenci osiągają wysokie wyniki w Egzaminie Ósmoklasisty. Kontynuują z sukcesem naukę w wymarzonych szkołach średnich. W roku 2022 otrzymaliśmy nagrodę Burmistrza Woźnik za najlepsze wyniki Egzaminu Ósmoklasisty – SOWA 2022.

Rokrocznie nasi uczniowie biorą udział w kilkudziesięciu konkursach o randze gminnej, powiatowej, regionalnej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej a także międzynarodowej. Nasi uczniowie bardzo często uzyskują tytuł laureatów i finalistów. Regularnie nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki i tytuły laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.

Posiadamy doskonałe zaplecze sportowe:

 • profesjonalna hala sportowa
 • boisko wielofunkcyjne z modułową nawierzchnią polipropylenową, wysokim ogrodzeniem i dodatkowym oświetleniem, dające nawet możliwość gry w tenisa, i siatkówkę
 • boisko z nawierzchnią plastikową przygotowane do uprawiania koszykówki
 • nowy orlik z nawierzchnią ze sztucznej trawy i nowoczesnym, ledowym oświetleniem
 • 200-metrowa bieżnia wielofunkcyjna do uprawiania lekkiej atletyki z własnym dodatkowym oświetleniem
 • plac zabaw, skatepark, siłownia wewnętrzna, siłownia zewnętrzna
 • zimą własne lodowisko
 • własny sprzęt sportowy: łyżwy, narty biegowe, sanki, rowery, stoły do tenisa, bilard.

 

Zaplecze sportowe w godzinach zajęć lekcyjnych w pełni wykorzystywane przez uczniów. Dodatkowo po zajęciach prowadzone są:

 • w ramach Klubów Sportowych - WF z AWF
 • zajęcia w ramach Szkolnego Klubu Sportowego.
 • aktywnie działający Uczniowski Klub Sportowy. 

 

W godzinach popołudniowych w kompleksie sportowym realizowane są zajęcia pozalekcyjne tj.: taniec, akrobatyka, karate, piłka nożna.

Począwszy od klasy 4 prowadzimy nabór do oddziałów sportowych.  W tym roku w dwóch specjalnościach: piłka nożna i lekkoatletyka.

 

budynek skzoły podstawowej w Woźnikach

hala

w0 

w1 

w2 

w3 

w4 

w5

w6 

sala komputerowa

hala sportowa

Szkoła Podstawowa w Woźnikach

Szkoła Podstawowa w Woźnikach

zajęcia feryjne

Szkoła Podstawowa w Woźnikach

Szkoła Podstawowa w Woźnikach

Szkoła Podstawowa w Woźnikach

inauguracja klas pierwszych

Szkoła Podstawowa w Woźnikach

Szkoła Podstawowa w Woźnikach

Szkoła Podstawowa w Woźnikach