Gmina Woźniki

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Woźnik

22 grudnia zastęp "Skautów Europy" z terenu naszej gminy przekazał burmistrzowi Woźnik Betlejemskie Światło Pokoju – symbol braterstwa, jedności, miłości, nadziei i pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna akcja skautów i harcerzy, polegająca na przekazywaniu przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Burmistrz Woźnik odiera od harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju

Jego idea narodziła się w Linz, w Austrii, gdzie w 1986 roku w intencji niewidomych dzieci przewieziono płomień z groty betlejemskiej - miejsca narodzin Chrystusa. Akcja nosiła wówczas nazwę „Światło w ciemności”. Dwa lata później austriaccy skauci sami pojechali po Światło do Betlejem. Od tego czasu, co roku trafia ono do Wiednia, a harcerze z różnych krajów roznoszą je po Europie.

W tym roku hasłem akcji jest „Światło służby”, które zachęca do współdziałania i niesienia bezinteresownej pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują.

Dziękujemy naszym harcerzom za to, że dzielą się tym darem ze wszystkimi mieszkańcami gminy, głosząc tym samym radosną nowinę i krzewiąc największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności