Wystartowała modernizacja powiatówki
Ruszyły pierwsze prace związane z przebudową drogi powiatowej relacji Woźniki–Lubsza.
W połowie grudnia rozpoczęły się roboty związane z wykonaniem kanału technologicznego i wycinka drzew.To pierwszy etap, zaplanowanych na wiele miesięcy, prac.
Przypomnijmy, że w sprawie przebudowy tej drogi powiatowej i finansowaniu tego zadania gmina Woźniki w marcu 2019 roku porozumiała się z powiatem lublinieckim. W tym czasie złożyła również wniosek o dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych.
Warto zaznaczyć, że odcinek tej drogi ma połączenie z drogą wojewódzką i przylega do terenów należących do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Były to dwa podstawowe warunki konieczne do przyznania dofinansowania.
W ramach inwestycji przewidziano wymianę nawierzchni drogi z poszerzeniem szerokości jezdni do 6 metrów, budowę chodników, budowę kanalizacji deszczowej, budowę zjazdów na posesje oraz zjazdów na pola, remont istniejących rowów, utwardzenie poboczy, budowę przepustów pod zjazdami.
Całkowity koszt projektu to niemal 4,6 mln zł, w tym 4 mln zł dofinansowania.
Według zaplanowanego harmonogramu inwestycja powinna zakończyć się w 2021 r.

