100-lecie II Powstania Śląskiego i Bitwy Warszawskiej
Od 15 do 19 sierpnia w regionie zaplanowane są uroczystości upamiętniające wybuch II Powstania Śląskiego. Obchody będą połączone z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej.
15 sierpnia uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.00 od złożenia wieńca pod pomnikiem ku czci Poległych Żołnierzy 75. Pułku Piechoty w Chorzowie (ul. 75 Pułku Piechoty). Następnie wieńce będą złożone w Katowicach pod monumentem Józefa Piłsudskiego (Plac Bolesława Chrobrego).
O godzinie 10.00 przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Polskiej Grupy Górniczej. Koncert poprzedzi mszę świętą w archikatedrze w intencji Ojczyzny poświęconą bohaterom II Powstania Śląskiego i Bitwy Warszawskiej. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 10.30.
O godzinie 12.30 wieńce zostaną złożone pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na katowickim Osiedlu Paderewskiego.
O godzinie 13.00 rozpoczną się uroczystości na Skwerze Stulecia Powstań Śląskich w Parku Śląskim. Wcześniej rozdawane będą biało-czerwone flagi, odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry PGG. O godzinie 14.00 nastąpi złożenie meldunku przez dowódcę garnizonu i podniesienie na maszt flag państwowych. Oficjalne otwarcie Skweru Powstańców Śląskich zaplanowane jest na godzinę 14.15. Tablicę ku czci powstańców poświęci metropolita katowicki, Wiktor Skworc. Zakończenie uroczystości przy Skwerze Powstańców Śląskich planowane jest na godzinę 14.45.


