Uroczyste przekazanie nowych radiowozów
11 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu odbyło się przekazanie nowych pojazdów służbowych dla lublinieckiej Policji. Radiowozy marki Suzuki S-Cross mają napęd hybrydowy i nowe oznakowanie.
To pierwsze w powiecie radiowozy w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów dają lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Pojazdy te na co dzień będą pomagały w służbie policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji, dbającym o bezpieczeństwo na terenie powiatu Lublinieckiego.
Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu podinsp. Dariusz Gajzler wraz z I Zastępcą mł.insp. Mieczysławem Krysiakiem podziękował za wsparcie, jakiego samorządy udzielają mundurowym. Podkreślił wzorową współpracę i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa.
W spotkaniu uczestniczył Starosta Lubliniecki Joachim Smyła, Burmistrz Woźnik Michał Aloszko, Wójt Gminy Boronów Krzysztof Bełkot, Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów, Sekretarz Gminy Pawonków Grażyna Poloczek.
Zakup wsparły finansowo: Starostwo Powiatowe w Lublińcu (27 500 zł), Gmina Woźniki (15 000 zł), Gmina Herby (15 000 zł), Gmina Boronów (12 500 zł), Gmina Ciasna (10 000 zł), Gmina Koszęcin (10 000 zł), Gmina Pawonków (10 000 zł).

