WOŚP zagrała w naszej gminie
Niemal 26 tys. złotych zebrali wolontariusze z Gminy Woźniki kwestujący na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
29. stycznia już po raz 31. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sztab nr 3639, odpowiedzialny za zbiórkę na terenie gminy, jak co roku działał pod kierownictwem Jolanty Musik w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Psarach.
Tradycyjnie w działania zaangażował się także Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach, który w tym roku wsparła Ochotnicza Straż Pożarna Woźniki. Nie zabrakło licytacji, muzycznych atrakcji i pokazów pierwszej pomocy.
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział około 120 tysięcy wolontariuszy zarejestrowanych w 1633 Sztabach. Na koncie fundacji odnotowano 154 mln zł. Oprócz pieniędzy zebranych do puszek, sztaby zachęcały do korzystania z internetowych e-skarbonek, prowadziły aukcje internetowe. Ostateczne wyniki poznamy zatem w późniejszym terminie.
Na koncie sztabu w naszej gminie znalazło się 25.779,34 zł (w ubiegłym roku było ponad 14,5 tys. zł).
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom, które wsparły WOŚP.

