Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Deklaracje
Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji o użytkowanych źródłach ciepła i spalania paliw w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB), prowadzona przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, to system, który wspomaga walkę ze smogiem. Zawiera także szczegółowe informacje o programach finansowania wymiany pieców. Przypominamy, że obowiązek złożenia deklaracji przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków, które są zasilane przez źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW, obowiązuje od 1 lipca 2021 r.
Termin na złożenie deklaracji:
12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących, licząc od 1 lipca 2021 r., czyli do 30 czerwca 2022 r.
14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw, dla nowo powstałych obiektów.
Deklarację należy złożyć drogą elektroniczną na stronie: zone.gunb.gov.pl (należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny) lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Woźnikach.
Za nie złożenie deklaracji w terminie przewidzianym w ww. ustawie na właściciela lub zarządcę budynku nakładane będą kary grzywny.
Więcej na ten temat - kliknij.

