Zielonym do góry! 750 drzewek na 750-lecie Woźnik
Zielonym do góry! - to akcja ekologiczna, którą symbolicznie rozpoczniemy obchody 750. rocznicy uzyskania przez Woźniki praw targowych.
– Liczymy, że przedsięwzięcie wzmocni poczucie wspólnoty, dotrze do szerokiego grona odbiorców oraz pozostawi po sobie trwały ślad. Z okazji jubileuszu w całej gminie wspólnie zasadzimy 750 drzew na 750-lecie Woźnik – mówi Beata Bacior – zastępca burmistrza Woźnik.
W sobotę, 27 czerwca, zapraszamy mieszkańców Woźnik i wszystkich sołectw naszej gminy na parking za OSP (Woźniki, ul. Dworcowa), gdzie rozdawać będziemy 750 sadzonek drzew iglastych z gatunku sosna i świerk. Każdy mieszkaniec, który zgłosi się po drzewko oraz zaznaczy na wystawionej makiecie z mapą gminy miejsce, w którym iglak zostanie zasadzony, otrzyma bezpłatną sadzonkę wraz z pamiątkowym numerowanym certyfikatem. Drzewka można odbierać od godz. 9:00 do godz. 14:00. W południe odbędzie się część kulminacyjna wydarzenia, podczas której nastąpi uroczyste zasadzenie „Drzewa 750-lecia” przez burmistrza Woźnik i przedstawiciela Nadleśnictwa Koszęcin – partnera akcji i fundatora drzewek, które podarowane zostaną naszym mieszkańcom. Zapraszamy!

